Android Silinen Dosyaları Geri Getirme

16.08.2017
• Mobil-Cihaz • Yazilim • Bilgisayar


Telefonumuzda bulunan fotoğrafları, videoları veya dosyaları yanlışlıkla sildiğimiz hepimizin başına gelmiştir. Ancak panik yapmaya gerek yok android telefonlarda silinen dosyaları geri getirmenin (kurtarmanın) bazı yolları var.

Silme işlemi sonrası şu durum çok önemlidir: cihazınıza başka bir şey kaydetmeyin veya kapatmayın.
Hatta mümkünse işinize yaramayan en büyük boyutlu bir dosyayı bulun ve onu silin ya da geçici dahi olsa bilgisayarınıza alın.


Ve Android' deki kayıp verilerinizi kurtarma şansınızı kaybetmeden önce hemen açıksa play store otomatik güncellemelerin gerçekleşmemesi için internet bağlantınızı kapatın.


Cep telefonları, özellikle yeni Android akıllı telefonlar sayesinde, neredeyse her şeyi yapılabiliyoruz. Mesaj gönderebilir, video çekebilir, hızlı notlar alabilir, oyunlar oynayabilir, değerli fotoğraflar çekebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Bu ilerlemelerle birlikte, önemli verilerin istemeden silinmesine neden olabilecek virüs sayısı, bilinen sistem hataları, sık ve hatalı yazılım güncellemeleri ve insan hataları da artmaktadır.


Çoğu android kullanıcısının endişe ettikleri şey yanlışlıkla verilerinin silinmesidir. Resimler altın kadar değerlidir, unutulmaz anıları korurlar. Kazayla fotoğraf silme konusundan muzdarip olduğunuz kişilerden biriyseniz, endişelenmeniz gerekmez çünkü silinen Android fotoğrafların geri getirilmesinin etkili yolları vardır.

Android'de Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?


Yöntem 1: (Ücretsiz)
Undelete Beta isimli programı playstore dan yükleyiniz. Program 5 milyon kişi tarafından indirilmiş ve son derece başarılıdır.
https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete&hl=tr

Programı ilk açtığınızda, telefonunuzu otomatik olarak tarıyor. Silinmiş tüm dosyaları tespit ediiyor ve kategoriliyerek ekranınıza getiriyor. Dilerseniz boyut filtrelemesi yapıyor.

Diğer bir program ise dr fone uygulamasıdır.
İndirme Linki :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wondershare.drfone&hl=tr

4 yıldız üzeri alan diğer uygulamaların listesi:

https://play.google.com/store/search?q=data%20recovery&c=apps&rating=1&hl=tr

Yöntem 2: Android için Veri Kurtarma (Ücretli)
Cihazınızdan eksik fotoğrafları kurtarmak için mevcut en iyi yazılımlardan biri Android için Veri Kurtarma'dır. Bu masaüstü uygulamasıyla yalnızca silinen fotoğrafları değil, gönderilen ve alınan SMS, kişiler, videolar ve müzikler gibi diğer belgeleri de kurtarabilirsiniz. Android akıllı telefonlar ve tabletler ile kullanımı çok kolay ve uyumludur. Samsung Galaxy S3, Note , HTC One, Sony, ZTE, LG ve diğerleri için kullanabilirsiniz.
Kayıp dosyaları kurtarmak için Android için bu Veri Kurtarma aracını kullanabilirsiniz; biçimlendirilmiş, hatalı, bağlantısız ve virüs bulaştırılmış SD kartları. Dahası, PC'nizdeki dosyaları tarayabilir, senkronize edebilir ve yedekleyebilir. Kullanıcıların, onları geri yüklemeden önce kurtarılabilir fotoğraflar veya verilere bakmalarını sağlayan dahili bir önizleme işlevi vardır. Bu, yanlış dosya restorasyonunu ve istenmeyen veri alımını ortadan kaldırdığı için çok yardımcı olur. Kullanımı son derecede basittir, tek yapmanız gereken şudur:


Programın en son sürümünü indirin ve PC'nize kurun.
İndir
https://download.apowersoft.com/down.php?softid=androiddatarecovery
Not: Yeterli batarya kullandığınızdan emin olun; Şarj edilmiş pillerin% 20'sinden fazlasının şarj edilmesi önerilir.
Programı başlatın ve Android telefonunuzu USB kablosunu kullanarak bağlayın.
Cihazınız otomatik olarak tanıyabiliyorsa bir sonraki adıma geçebilir, aksi takdirde "Ayarlar" ve "Geliştirici Seçenekleri" ni tıklayarak telefonunuzda "USB Hata Ayıklama" özelliğini etkinleştirebilirsiniz.


Cihaz analizini başlatmak için yeşil "Başlat" düğmesini tıklayın.
Analiz başarıyla tamamlandığında, cihaz taramasını gerçekleştirin.
Android cep telefonunuza gidin ve "İzin Ver" e dokunun, sonra bilgisayarınıza dönün ve "Başlat" düğmesini tıklayın.


Alma işlemi tamamlanıncaya kadar bekleyin.
Sol bölmeye gidin ve istediğiniz kategoriyi seçin.Android telefonundan fotoğrafları geri almak için "Galeri" sekmesine dokunmanız yeterlidir.


Önizlemek için tıklayın ve geri yüklemek için "Kurtar" düğmesine basın.
Bu yazılımın tüm özelliklerinden yararlanmanın az miktarda para gerektirmesine rağmen, kararsız kullanıcılar için ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır.


Yöntem 3: (Ücretli )
Play store'dan ücretsiz fotoğraf kurtarma uygulaması olan T2J Photo Recovery, kullanıcıların cep telefonlarında kaybolan fotoğrafların kurtarılmasına yardımcı olan ücretsiz bir Google Play Store uygulamasıdır. Root izni gerektirmez ve onu dahili bellekten veya harici bellek diskleri üzerinde kullanabilirsiniz. Bu araç kayıp fotoğraflarınızı küçük resim görünümlerinde gösterir ve bunları cihazınıza kaydetmek için JPEG dosyalarına geri döndürebilir. Üstelik 131Kb boyutunda küçük bir uygulamadır ve şu anda Android 2.2 ve sonraki sürümleri desteklemektedir.


Ancak, ücretsiz sürümü ile yalnızca 3 fotoğraf kurtarabilirsiniz ve bu sınırı kaldırmak için PRO sürümünü satın almanız gerekir. Yüksek bir kullanıcı derecelendirmesi yok, ancak bir deneme yapıp yapamayacağını görebilirsiniz.


Bu Android fotoğraf kurtarma yazılımı uygulaması ve mobil araçları sayesinde anında Android resimlerinizi geri alabilirsiniz. Fotoğraflarınızın gelecekte korunması için, Android telefonunuzu hemen her zaman senkronize etmeniz ya da yedek kopyanızın her zaman bilgisayarınızda bulunması önerilir.

Kaynak: apowersoft