Google Maps Park Kartı

28.04.2017
• Teknoloji • Nasil-Calisir • Haberler • Hayat
Google Maps park kartı

Arabanızı Park Ettiğiniz Yeri Bulamıyor musunuz? Google Maps Bu Sorunu Çözdü

Arabanızı kalabalık park yerlerine bırakıp döndüğünüz zaman bulmakta zorlanıyor musunuz? Merak etmeyin. Google maps sizin için harika bir araç geliştirdi. Artık, arabanızın yerini hatırlamak Google Maps’in görevi ve bunun için yeni bir uygulama yüklemenize de gerek yok. Tek yapmanız gereken google Maps yüklü bir akıllı telefona ya da tablete sahip olmak.
Google, geçen ay Android işlemcili akıllı telefon ve tabletler için beta testini yaptığı yepyeni bir özelliğini resmi olarak yayımladı.
Uygulama oldukça basit çalışıyor.


Google Maps Araba Kartı

Park yerinizi haritada kaydetmek için şunları yapmak gerekiyor:
1.Arabayı park ettiğiniz zaman Google Maps’i açın.
2.Konumunuzu gösteren mavi noktaya dokunun.
3.Aracınızı nereye park ettiğinizi gösteren bir “park kartı” açılacak. Bu karta, park yerinin garajın kaçıncı katında olduğunu, park süresi veya bulunduğunuz konumun fotoğrafını ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu bilgileri eşinizin, arkadaşlarınızın telefonuna göndermeniz de mümkün.

Park yerleri; GPS, bilinen wifi konumları ve baz istasyonlarından alınan bilgilerin birleşimi kullanılarak tespit ediliyor. Bunun yanında, akıllı telefonunuz USB veya Bluetooth arayıcılığıyla otomobilinize bağladıysanız, bu bağlantının sonlandırıldığı andaki konumunuz Google Maps haritasında otomatik olarak park yeri şeklinde işaretleniyor.
Android işletim sistemlerinde denenen bu özellik artık, iphone kullanıcıları tarafından da kullanılabiliyor. Eğer telefonunuzda söz konusu özelliği bulamıyorsanız, ilk güncelleme sonrasında kullanabileceksiniz.


Kaynak: CNN