Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi Bu Teori ile Çözüme mi Kavuşuyor

07.05.2017
• Haberler • Ilginc • Bilim
bermuda şeytan uçgeni

Bermuda Üçgeni Gizemi Sonunda Çözülebilir

Hayatın en büyük gizemlerinden biri olan Bermuda Şeytan Üçgenine bu yeni teori ile sonunda bir açıklama bulunmuş olabilir. Miami ve San Juan, Porto Riko üçgeni arasındaki Kuzey Atlantik Okyanusunda yatan bu garip bölge, onlarca zırhlı geminin ve uçakların kaybolmasına neden oldu.


Bermuda Şeytan Üçgeni, 1945 yılında Üçgen'de kaybolan 5 Amerikan torpido bombacısı, 19 numaralı uçak gibi öyküler içeriyor. Onları aramak için gönderilen başka bir kurtarma uçağı da yine kayboldu. Diğer hikayeler USS Cyclops gizemi, ABD Deniz Kuvvetleri tarihinin en büyük savaş dışı yaşam kaybına neden olmuştur. 309 mürettebatlı gemi 1918'de kaybolup gitti. 2015 gibi yakın bir tarihte, 33 kişilik bir kargo gemisi olan El Faro yine bölgede kayboldu.

Bildiğimiz kadarıyla, şimdiye kadar 75 uçak ve yüzlerce gemi, Bermuda Üçgeninde yok oldu. Felaketlerin muhtemel sebepleri için, normal olmayan elektromanyetik parazitlerin neden olduğu pusula sorunlarına, kötü hava koşullarına, körfez akımına ve üçgen içinden sızan metan gazlarının neden olduğu yönünde bir çok açıklama zaman içinde önerildi.

Şimdi, meteorologlar tarafından Bermuda Şeytan Üçgeni alanında meydana gelen gizemli olayların nedeninin saatte 270 km hızında rüzgar üreten ve hava bombasına neden olan olağan dışı altıgen bulutlar olduğu söylendi. Teoriye göre bu hava cepleri, tüm şeytanlığa, batan gemilere ve düşen uçaklara neden olmaktadır.

Bermuda Şeytan Üçgeninde Bulunan Altıgen Bulutlar

Fotoğraf: Science Channel


Bilim adamları, NASA uydusundaki bu görüntüleri inceleyerek, bu bulutların bir kısmının 32 km ila 90 km genişliğinde uzandığını tespit ettiler. Bu rüzgar canavarlarının içindeki dalgalar 45 fit yüksekliğe kadar ulaşabiliyor. Ve ilginç bir şekilde, bulutların kenarları dümdüz.


Bu Bulutlar Ne Yapıyor?

Meteorolog Randy Cerveny şunları söyledi: "Uydu görüntüleri gerçekten tuhaf ... Okyanusta ki bu altıgen şekiller esasen adeta birer bomba (hava bombası) . Mikro patlamalar meydana geliyor ve bu hava bulutlarının altında tekrar bulutlar oluşuyor ve daha sonra bu bulutlar okyanusa çarpıyor ve birbirleriyle etkileşime girdikçe bazen büyük boyutlarda dalgalar meydana getiriyor. ”

Bu hava bombalarından birinin içinde yakalanan herhangi bir şey havada zarar görüyor, fırlatılıyor yada batıyor. Nihayetinde adı kötüye çıkmış Bermuda Üçgenininde ki birçok olayı açıklayabilmek adına bu teoriyi doğrulamak için daha fazla gözlem gerekiyor. Bilim adamları bu teoriyi onaylamak için uydu görüntülerine yoğunlaşmış durumda.