Bilgisayarı Uyku Modundan Çıkarma

21.11.2018
• Nasil-Yapilir • Bilgisayar

Bilgisayarı Uyku Modundan Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır

Windows 7/8/10 'da, bilgisayarınızı önceden ayarlanmış belirli bir saatte uykudan çıkarma işlemini gerçekleştirmek için Windows Görev Zamanlayıcıyı kullanabilirsiniz.Belirli bir zamanda belirli bir görevi gerçekleştirmek için genelde Görev Zamanlayıcı tercih edilir. Özellikle belirli bir zamanda büyük dosyaları indirmek için etkili bir yoldur.

Bilgisayarı otomatik uyandırma

Windows bilgisayarınızı uyku modundan sabit bir zamanda uyandırmak için, sol alt tarafta başlat butonuna basın windows aramaya Görev Zamanlayıcı yazın ve açın.Sağ tarafta, Görev Oluştur'u seçin. Yeni bir pencere açılacaktır. Genel sekmesinin altında, Ada "uyan" yazın. Ayrıca en yüksek ayrıcalıklarla çalıştırma seçeneği işaretli olsun. Tetikleyiciler sekmesinin altında Yeni'yi tıklayın. Başka bir pencere açılacak. Bir kez seçeneğimi seçin (veya her gün belirli bir zamanda tekrarlanmasını isterseniz ilgili seçeneği seçin). Uyku modundan uyanmasını istediğiniz tarih ve saati ayarlayın.Son bir işlem kaldı bu defa Eylemler sekmesinin altında, bir görev girmelisiniz. Yeni'yi tıklayın. Eylem olarak Bir program başlat'ı seçin ve Program/Komut dosyası bölümüne direk şunu yazın /c "exit" bu aslında basit bir cmd komutudur ve bilgisayarı uyandıran asıl şey değildir.


Bilgisayarı asıl uyandıran yer Koşullar sekmesi altında, bu görevi onay kutusunu çalıştırmak için bilgisayarı uyandırın kısmıdır. Bunun işaretli olması önemlidir!

Tamam'a tıklayın ve Görev Zamanlayıcısı'ndan çıkın.
Bilgisayarınız ayarlanan zamanda Uykudan uyanacaktır.
Kolay gelsin.