Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası - Kesin Çözüm

10.06.2018
• Nedir • Nasil-Yapilir

Android telefon yada tabletinizde güncelleme veya rom yükleme sonucunda "Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatası alıyorsanız bu durum kullanmış olduğunuz Google Play Store ve hizmetlerinin mevcut google sunucusuyla uyumlu olmaması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Verileri temizleme veya önbelleği silme yöntemleri burada çalışmaz. Sürümü güncellemeniz gerekmektedir.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil probleminin çözümü için iki yöntem bulunmaktadır.

Yöntemlerden ilki cihazınızda TWRP yüklü olmalıdır. Eğer bunu daha önce duymadı iseniz bu yöntem sizin işinize pek yaramayacaktır.

Çözüm Yöntemi - 1 (Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil)

https://opengapps.org sitesine girip cihazınızın işlemicisine uyumlu en alt sürüm olan örneğin pico olabilir indirip twrp den yükeleme sonucunda problem kesin çözülmektedir. Bu konuda biraz profesyonel olunması ve cihazınıza custom recovery olan TWRP nin yüklenmiş olması gereklidir. Eğer elinizde daha önce indirmiş olduğunuz herhangi bir gaaps sürümü varsa onu unutun ve taze Gaaps variantını yeniden indirip ve kurmanız gerekmaktedir. Tecrübe ile sabittir ki bu yöntem ile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası çözülmüştür.


Çözüm Yöntemi - 2 (Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil)

Third party uygulamalardan mümkün olduğu kadar uzak durmak gereklidir. Ne kadar güvenlidir bilmem ama Aptoide.com isimli siteden https://google-play-store.tr.aptoide.com/ linkini takip ederek google play store' u indirip kurmak ile de bir çok kişi problemin çözüldüğünü rapor etmiştir.