Cilt Beyazlatma için 10 Doğal Maske Tarifi

14.08.2017
• Saglik • Nasil-Yapilir • Hayat
Cilt Beyazlatma için 10 Doğal Maske

CİLT BEYAZLATMAK İÇİN EVDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ 10 DOĞAL MASKE

1.Domates suyu, yoğurt, yulaf ezmesi maskesi:Bir tatlı kaşığı yoğurt, yulaf ezmesi ve domates suyunu karıştırıp hamur haline getirin, bu hamuru cildinize sürüp 20-30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Yoğurt cildinize aydınlık bir görünüm kazandırırken, yulaf ezmesi doğal peeling görevi görerek ölü hücrelerden arınmanızı sağlar, domates eskiden beri cilt tonu açıcı olarak bilinir. Cildiniz beyazlayıp aydınlık bir görünüme kavuşacaktır.


2.Kurutulmuş portakal kabuğu ve yoğurt ile yapabileceğiniz karışıma bir miktar su ekleyerek hamur haline getirin ve yüzünüze sürün, yarım saat sonra soğuk su ile durulanan bu karışım cildinize gerekli aydınlığı kavuşturacaktır.

3.İki tatlı kaşığı buğday unu, 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı yoğurt ile yapacağınız karışımı cildinize maske gibi sürün, yarım saat sonunda yıkayın. Bu maske cilt lekelerinde oldukça etkilidir.

4.Bir tatlı kaşığı limon ve süzme balı karıştırıp cildinize maske şeklinde uygulayın. Bu maske kolay olduğu kadar cildinizi yumuşacık yapacak ve aydınlığına kavuşturacaktır.
5.Hindistan cevizi yağı eskiden beri çok iyi bir leke açıcı olarak bilinir. Yüzünüze ve vücudunuzun diğer bölgelerine düzenli uygulandığı zaman lekelerin azalıp kaybolduğunu göreceksiniz.


6.Bir tatlı kaşığı süt, bal ve limonu karıştırıp yüzünüze uyguladığınız zaman cilt renginizin açılıp yumuşacık bir tene kavuşacaksınız, haftada iki üç defa uygulamanız yeterli olacaktır.7.İkişer tatlı kaşığı domates suyu ve kişniş yaprağı suyunu karıştırın, bu karışıma birkaç damla limon ekleyip yüzünüze uygulayınca zamanla cilt renginizin açıldığını göreceksiniz.

8.Bir tatlı kaşığı süt tozunu bir tatlı kaşığı badem yağı ve bal ile karıştırıp cildinizde yarım saat bekletin, hem cildiniz yumuşacık olacak hem de aydınlığına kavuşacaktır.

9.Limon suyu cilt beyazlatmada oldukça etkili bir doğal yöntemdir. Bir tatlı kaşığı limon suyu ve salatalık suyunu karıştırıp cildinize uygulayın, salatalık cildinize ferahlık ve temizlik katarken limon da aydınlatacaktır.

10.4 çay kaşığı pirinç ununu ve yarım çay bardağı temiz suyu karıştırıp doğal bir maske haline getirip cildinize uygulayınız, beş dakika sonra bu maske kurumuş olacaktır, kuru ciltliler birazcık karışıma nemlendirici veya zeytinyağı ekleyebilirler, haftada 2 defa uygulama sonunda bir ay içinde değişimi göreceksiniz.Kaynak:youtube