Çinko Oksit Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Kullanımı ve Uyarılar

24.02.2018
• Kozmetik-ilac
ilac
Bu yazımızda Çinko Oksit içeren ilaçların kullanım alanlarını, yan etkilerini, kullanım şeklini, varsa diğer ilaçlarla etkileşimlerini ve kimlerin kullanmaması gerektiği gibi bazı konular işlenmiştir.
    ! Bu yazının hazırlanmasında bilgilerinden faydalanılan ve yazı içerisinde geçen "Çinko Oksit" etken maddeli ilacın formul bileşim özelliği aşağıdaki gibidir.
    Ana Etken Madde : Çinko Oksit
    --- Aloh koll. Pomat 2.000 g Borik oksit Pudra --- Vaselin filand Pudra --- Vazelin likit Pudra --- Nitrofurazon Pudra 5.000 g Aloh koll. Pudra 2.000 g Zn oksit Pudra 3.000 g Dermatol Pudra 20.00 g Vaselin filand Pomat 0.05 g Nitrofurazon Pomat --- Borik oksit Pomat --- Zn oksit Pomat --- Dermatol Pomat 2.00g Vazelin likit Pomat

Çinko Oksit Ne İşe Yarar (Kullanım Alanları)

Dermikolin pomad diğer ajanlara gerçek veya potansiyel problmelerden dolayı bakterial rezistansin oluşturduğu durumlardaki ikinci ve üçüncü derecedeki yanıklar bulunan hasatalarda ek tedavi amacıyla kullanılır. Keza minör yanıklarda ve yüzeyek bakterial infeksiyonlarda, yaralarda deri ülserlerin de, çeşitli pyodermaslarda da kullanılabilir.

Çinko Oksit Kimler Kullanmamalı

Bu maddeye karşı hipersensitivitesi olanlarda kullanılmamalıdır.

Çinko Oksit Yan Etkileri

Nitrofurazon poamd kullanıldığında istenmeyen mikroorganizmalar, mantar ve psödomonasın üremesine neden olabilir.

Bunlar görüldüğünde veya süperinfeksiyon geliştiğinde veya irritasyon meydana gelmesi durumunda tedavi durdurulmalıdır.

Çinko Oksit ile İlgili Bazı Uyarılar

Nitrofurazon pomat kullanıldığında istenmeyen mikroorganiznalar. mantar ve psödomonasın üremesine neden olabilir.

Bunlar görüldüğünde veya süper infeksiyon geliştiğinde veya irritasyon meydana gelmesi durumunda tedavi durdurulmalıdır.

Çinko Oksit Diğer İlaçlarla Etkileşimi

Yoktur.

Çinko Oksit Kullanım Şekli

Kullanım şekli konusunda lütfen doktorunuza danışınız.


Not: Bu bilgiler ilaç prospektüslerinden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bu bilgilerin doğruluğu konusunda gerekli özen gösterilmiş olsa da, bazen yazım ve diziliş hataları mevcut olabileceğinden gerekli durumlarda başka kaynaklara da bakılmasını ve bilgilerin doğrulanmasını tavsiye ederiz.
Kullanmadan önce mutlaka prospektüsüne bakınız.

Geçmiş olsun dileklerimizle...