Evde Manikür Nasıl Yapılır

28.05.2017
• Saglik • Nasil-Yapilir • Hayat
evde manikür yapımı

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Tırnaklarınızın bakıma ihtiyacı var ancak bakım ve güzellik salonuna gidecek vaktiniz yoksa üzülmeyin. Evde çok basit yöntemlerle manikür yapmanız mümkün.

Pratik bir şekilde kendi manikürünüzü kolaylıkla yapmak için aşağıdaki 5 adımı takip edin:


1. Adım: Manikür Suyu Hazırlayın

Öncelikle kendinize manikür suyu hazırlayın. Bunun için sıcak ya da ılık suya tercihen vazelin koyun. Vazelin, tırnak ve tırnak etlerinizi yumuşatırken ellerinizin derisini de besleyecektir. Evde vazelin olmadığı bir durumda ise şampuan ya da sıvı sabun da kullanılabilir. Eğer evinizde mevcut ise manikür suyunuza badem yağı da eklemeyi unutmayın. Çünkü, badem yağı tırnak etlerinizi düzeltirken işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.2. Adım: Ellerinizi Yıkayın

Ellerinizi sabunla güzelce yıkamadan manikür işlemine başlamayın. Hijyenik olarak temizlenmemiş ellerde manikür işleminin yapılması sağlıklı değildir. Dolama gibi iltihaplı enfeksiyonların, hijyen sorunları nedeniyle tırnak çevresinde oluştuğunu unutmayın.


3. Adım: Ellerini Suda Bekletin

Ellerinizi manikür suyunun içerisinde 15 – 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ellerini sudan çıkarıp iyice kurulayın.


4.Adım: Tırnak Etlerinizi Düzeltin

Bir törpü, tırnak makasınızın törpüsü, manikür çubuğu veya kulak temizleme çubuğu ile tırnaklarınızın etlerinin geriye doğru sıyırın. Bu işlemi yavaş ve nazik şekilde yapın. Tırnak etlerinizin ölü kısımlarını fazla dibe inmeden tırnak makası ile kesin.


5. Adım: Tırnaklarınıza Şekil Verin

Manikür işleminin son aşamasında, törpünüz ile tırnaklarınıza istediğiniz şekli verin. Bu işlem sırasında kağıt ve metal törpü kullanabilirsiniz. Kağıt törpü, özellikle hassas ve kırılmaya müsait tırnaklar için birebirdir.


Evde Manikür Video
Geçmiş olsun. Manikür sona erdi. Artık oje sürüp göz alıcı tırnaklara sahip olabilirsiniz.