iPhone 8

31.07.2017
• Mobil-Cihaz • Haberler

IPhone 8, Apple'ın popüler iPhone mobil akıllı telefon cihazının yaklaşmakta olan sekizinci versiyonu. Apple'ın iPhone 8'in Eylül 2017'de resmi olarak duyuruldu.

Yeni özelliklerin herhangi bir resmî ayrıntısı veya iPhone 8'in şu anda tam olarak ne tür bir form sunacağı hakkında bilgi yokken, iPhone 8, önceki iPhone'lara kıyasla önemli geliştirmeler sunacak.
Bu şekilde kavisli Edge-to-Edge AMOLED ekran, en yeni Samsung Galaxy Edge akıllı telefonlara benzeyeceği söylenmektedir.

Apple'ın cihazın iPhone'un onuncu yıldönümü dönüm noktasına girip telefonun iPhone 10, iPhone X veya hatta iPhone 10 olarak adlandırmayı tercih edebileceği yönünde bazı spekülasyonlar olduğu gibi Apple'ın cihazın adını cihazın 8 adıyla alıp alamayacağı da bilinmiyor.


Muhetemel Apple iPhone 8 Cihazı


IPhone 8'de Beklenen Yeni Özellikler

Yeni tasarımının ötesinde iPhone 8'deki ek geliştirmeler ve iyileştirmelerin başında ev düğmesinin iPhone 8'de ortadan kaldırılacaktır, kablosuz şarj etme yeteneklerinin, daha hızlı bir 10-bitli parmak izi okuyucunun yerini alması bekleniyor. Nanometre A11 işlemci, daha az güç tüketirken daha yüksek performans, tümüyle cam gövdeli ve ekrana entegre edilmiş önden bakan bir kamera sunuyor.

Fiyatlandırma konusunda ise , iPhone 8 cihazlarının fiyatının ne kadar olacağı, iPhone 8 satın alınabilir olduğunda ve başlangıçta iPhone 8 serisinde kaç adet modelin sunulacağı gibi konularda iPhone 8 hakkında pek çok ayrıntı bilinmiyor.


Kaynak: wepopedia