iphone x iphone 8 Karşılaştırma

02.10.2017
• Mobil-Cihaz
iphone x ile iphone 8 Fark

iphone x ile iphone 8 Farkları

Apple tarafından 10 yıla özel olarak üretilen iphone x modeli ile standart iphone serilerinin devamı niteliğindeki iphone 8 modeli aynı anda piyasaya sürüldü. İki iphone modeli arasındaki farklar merak konusu. Şimdi, iphone x ile iphone 8 arasındaki temel farklara bir göz atalım:

iphone x Özellikler

iphone 8 Özellikler

Tüm ekranı kaplayacak şekilde dizayn edilen Geniş 5,8 inçlik OLED ekrana sahiptir. 4.7 inçlik Retina HD ekrana sahiptir. İphone 8 plus’ta ise 5.5 inçlik boyutlar mevcuttur.
OLED ekran, 1,000,000’a 1 kontrast oranına sahip. Dolayısıyla çok daha etkileyici ve canlı görüntü imkanı sağlıyor. Retina HD ekran
Home tuşu iptal edilmiş. Alışkanlıkları kıracak nitelikte bir değişim. Klasik home tuşu var.
Face ID olarak adlandırılan yeni yüz tanıma teknolojisini kullanarak telefonun kilidi açılıyor. Telefonun kilidini açmak için home tuşu ile klasik şifre girme yöntemi veya Touch ID kullanabiliyor.
Selfie çekmek için özel ışık efektleri (Portrait Lighting) mevcut. Etkileyici selfieler çekmek artık oldukça kolaylaşıyor. Selfie çekmek için özel ışık efektlerine (Portrait Lighting) yer verilmemiştir.
Çift lens ve 12 megapiksel kamera bulunmaktadır. Ön kamerasında telephoto portrait lens özelliği ile stüdyo ortamındaki gibi portreler çekme şansınız vardır. Sadece arka kamera 12 megapikseldir. İmaj stabilizasyon özelliği mevcuttur.
999 ABD Dolarından başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. 699 ABD Dolarından başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.
Ekran çözünürlüğü 2,436 x 1,125 ve 458 ppi piksel derinliği Ekran çözünürlüğü 1,334 x 750 ve 326 ppi piksel derinliği
Piyasadaki rakiplerine göre çok daha gelişmiş teknoloji ile hızlı işlem yapmayı sağlayan “A11 Biyonik Çip” kullanır. Piyasadaki rakiplerine göre çok daha gelişmiş teknoloji ile hızlı işlem yapmayı sağlayan “A11 Biyonik Çip” kullanır.
Kablosuz şarj mevcuttur. Kablosuz şarj mevcuttur.
Animoji Teknolojisi ile çok daha renkli ve gerçekçi emojileri kullanma şansınız var. Animoji Teknolojisi ile çok daha renkli ve gerçekçi emojileri kullanma şansınız var.