Android Telefonum Nerede

03.06.2017
• Mobil-Cihaz • Teknoloji • Bilgisayar

Telefonumuzun kaybolması hepimizin başına gelmiştir. Ya bir yerde düşürmüşüzdür, veyahut bir yerde unutmuşuzdur yada daha kötüsü çalınmış dahi olabilir. Çoğu kez telefonu arabanın içinde, evin içinde bir yerde düşürdüğümüz veya koyduğumuz yeri unuttuğumuz vakidir. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için android yazılımı telefonumuzu bulabilmemiz için bize bir güzellik sunuyor.


https://www.google.com/android/find
url yolunu takip edip google hesabınızla oturum açarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ancak bundan faydalanabilmek için kaybetmeden ve ya yerini unutmadan önce bir ön hazırlık yapmamız gerekiyor. Çoğu telefon üreticisi bu hazırlığı bazen sizin için yapıyorlar. Ama her ihtimale karşı bunu kontrol etmek sizin yararınıza olacaktır.


Android Cihaz Yöneticisi Aktive Edin

Bu konuda yapmanız gereken en önemli hazırlık telefonun içindeki Ayarlar> Cihaz Yöneticileri veya Ayarlar> Gizlilik>Cihaz Yöneticileri altında bulunan Android Cihaz Yöneticisini etkinleştirmeniz gerekiyor. Böylece cihazımı bul özelliğini açmış oluyorsunuz.

Bu etkinleştirme ile kaybolan telefonunuzun uzaktan ses çalmasına , kilitlenmesine veya silinmesine imkan tanımış oluyorsunuz.

Bunlar zaten daha önce yapılı ise tek yapmanız gereken bu adrese tıklamınız ve Google hesabına giriş yapmanızdır.


https://www.google.com/android/find


Daha sonra açılan sayfadan cihazınızı bulabilir ses çalabilir veya kilitleyebilirsiniz.Bununla beraber aşağıdaki şartların sağlanmış olması zaten telefonunuzun buluna bilinmesi için bir gerekliliktir.

· Açık olmalı

· Bir Google Hesabı ile oturum açılmış olmalı

· Mobil veri açık olmalı veya kablosuz ağa bağlı olmalı

Kolay gelsin.