Microsoft Hexadite

31.07.2017
• Yazilim • Haberler • Bilgisayar

Hexadite, güvenlik tehditlerinin yol açtığı olası zararı tespit etmek ve önlemek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan gelişmiş güvenlik yazılımının geliştiricisidir. İsrail firmasıdır. Microsoft 2017 Haziranında yaklaşık $100 million’ a firmayı satın aldı.


Heksadit, ilk önce diğer güvenlik çözümleri ve satıcılarından güvenlik uyarıları almasıyla çalışır. Daha sonra, bu uyarıları daha önce birikmiş olan Hexadite verileri ile ayrıştırarak kötü amaçlı yazılım ve diğer siber saldırıların potansiyelini formüle eder. Üst düzey siyaha karşı saldırılar için, Hexadite bu olayları özerk olarak sonlandırabilir ve neden olunan hasar miktarını önleyebilir veya sınırlayabilir.


Hexadite 2017'de Microsoft Tarafından Satın Alındı

Haziran 2017'de Microsoft, şirketin Otomatik Olay Yanıt Sistemi (AIRS) teknolojisini mevcut kurumsal güvenlik yazılımları olan Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması'na (WDATP) entegre etmek için Hexadite’ i satın aldı.


Windows Defender, işletmelerde kullanılmak üzere bulut tabanlı bir güvenlik paketidir ve Hexadite edinimi ile birlikte Microsoft, Paketi'nin Hexadite teknolojisi ile etkinliğini arttırmak ve Windows Defender ‘ı potansiyel kurumsal müşterilere daha cazip hale getirmek istemektedir.

Microsoft, gelişmiş güvenlik virüs saldırılarını tespit etmek, araştırmak ve düzeltmek için eksiksiz kaynak ve / veya uzmanlığa sahip olmayan işletmeler için kapsamlı güvenlik koruma işlemini daha da otomatik hale getirmek için Hexadite teknolojisini Windows Defender’a ekleyecek.


Kaynak:

techcrunch.com

wepopedia