PTT' den Alınan HGS' ye Otomatik Ödeme Talimatı

23.01.2018
• Nasil-Yapilir • Devlet
ptt,hgs,Otomatik Ödeme Talimatı

Halihazırda PTT' nin iki tür HGS ürünü bulunmaktadır. Bunlar HGS etiketi ve kredi kartı şeklinde HGS kartlarıdır.


Artık bakiye yeterli olmasa bile otomatik ödeme talimatı vermeniz durumda HGS ürününüze Aralık 2017 den itibaren otomatik olarak TL yüklenebilmektedir.

PTT den alınan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürünlerine kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verme işlemi PTT iş yerlerinden ücretsiz yapılmaktadır.


PTT HGS'yi kullanan vatandaşların bakiye yetersizliğinden dolayı idari para cezasına maruz kalmalarını önlemek ve ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla bu uygulamayı yeni başlattı.

PTT bu yeni uygulamasıyla HGS geçişlerinde bizlere alternatif ödeme kanalı sunmasının yanı sıra sürekli bir kontrole gereksinim duyulmadan HGS hesabına bakiye yükleme kolaylığı getirmekte.

Yaklaşık 12 milyon aktif kullanıcısı bulunan HGS, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen ücretli otoyol ve köprüler, Yap-İşlet-Devret modeli kapsamındaki otoyol ve köprüler, Milli Parklar ve İDO feribot seferlerinde hizmet veriyor.

HGS ürünlerine kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verilebilmesini sağlayan bu hizmetle birlikte bakiye yetersizliğinden kaynaklı ihlalli geçiş mağduriyetlerinin büyük ölçüde azalması öngörülüyor.