Sami Ulus Tahlil Sonuçları

16.09.2017
• Nedir • Devlet

Sami Ulus Tahlil Sonuçları

Sami Ulus hastanesi tahlil sonuçlarına aşağıdaki linki kullanarak ulaşabilirsiniz.

Sami Ulus Tahlil Sonuçları için Tıklayınız
Sizin İçin Seçtiklerimiz

İdrar Renklerine Göre Hastalıklar

İdrar Rengi ve Anlamları Çoğumuz – normal şartlar altında- idrarımıza bakmaksızın sifonu çekeriz. Ancak ,idrardaki temel ayrıntılar - renk, koku ve idrar yapma sıklığı - vücudunuzda olup bitenler hakkında önemli ipuçları verebilir.


Migren Nedir Nasıl Teşhis Edilir

Migrene neyin neden olduğunu halen anlaşılamamaktadır. Migren belirtilerinin kaynağı hakkında güncel düşünce, beyindeki ve sinir sisteminin nasıl çalıştığını görmemize yardımcı olan teknolojideki ilerlemeleri yansıtıyor. Daha önceleri, baştaki kan da


Migren Tedavisi

Migren tedavisi semptomları durdurmaya ve gelecekteki atakları önlemeye yardımcı olan bazı ilaçları kapsamaktadır. Birçok ilaç migren tedavisi için kullanılmaktadır. Diğer rahatsızlıkları tedavi etmek için sıklıkla kullanılan diğer bazı ilaçlar da mi


Kortizon Nedir? Hangi Hastalıklarda Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Kortizon Nedir? Kortizonlar güçlü anti-inflamatuar (iltihap giderici) ilaçlardır.


Bebeğin Kan Grubu Nasıl Hesaplanır?

Doğacak Bebeğin Kan Grubu Doğacak bebeğin kan grubu, anne ve babadan kalıtsal olarak çocuğa transfer edilen genetik bir olgudur.


İç Kanama Nedir ? Belirtileri, Sebepleri , Tedaviler Yolları Nelerdir?

İç Kanama Nedir? İç kanama, genel olarak halk dilinde , vücudun iç tarafında oluşan ve vücudun dış kısmından görülemeyen kanamalar anlamına gelirken, tıp personeli, kanamanın bulunduğu organın yerini daha kesin tanımlayan terimleri kullanırlar.Merkezi Sinir Sistemi Zehirlenmesi

MSS zehirlenmesi İnsanlarda veya hayvanlarda meydana gelen merkezi sinir sistemi zehirlenmesidir. İngilizcesi Central Nervous System Toxicity – CNS zehirlenmesidir.


Ürik Asit Nedir

ÜRİK ASİT Ürik asit, pürin grubunda yer alan bir organik bileşik olan ürik asit vücudumuzdaki hücrelerin bozulması ve yediğimiz yiyeceklerde ki protein parçalanması sonucu üretilir.
Hangi Kan Grubu Kimlere Kan Verebilir Kimlerden Kan Alabilir

Kan Grupları Hakkında Genel Bilgi Hangi kan grubunun kimlere kan vereceği ve kimlerden kan alabileceği önemli ve hayati bilgiler arasındadır.


Karaciğer Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız

Karaciğer Sağlığı Nasıl Korunur ? Karaciğer vücudumuzun sindirim sisteminde önemli bir rolü vardır. İlaç da dahil olmak üzere yediğiniz veya içtiğiniz her şey karaciğerimizden geçer.


Göz Kuruluğu Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Göz Kuruluğu Nedir? Gözyaşı, rahat görmemizi sağlarken aynı zamanda gözlerimizi korumak için nem ve yağlama sağlar. Gözyaşı; su, yağ, mukus, enfeksiyonlara karşı antikorlar ile özel proteinler içerir.


Akupunktur Nedir? Nasıl Uygulanır?

Akupunktur nedir? Akupunktur, iğnelerin mikro temizlik sağlamak amacıyla insan vücudunun belirli noktalarına batırılmasıyla gerçekleştirilen eski bir tedavi yöntemidir.


Kurdeşen (Ürtiker) Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kurdeşen (Ürtiker) Kurdeşen, diğer adıyla ürtiker deride görülen, kaşıntılı bir döküntüdür. Vücudun bir bölümünde görülebilir veya geniş alanlara yayılabilir.