Weprint Bilgisayarı Yavaşlatıyor Çözüm Yolu

21.11.2018
• Nasil-Yapilir • Bilgisayar

Weprint adında bir bela bilgisayarıma musallat oldu.Bilgisayarımın aşırı yavaşlamasına neden olan bir virüs yada trojan mı artık ne ise ondan sonunda kurtuldum.


Bu meret güvenlik duvarının gelen ve giden kurallarına yüzlerce kayıt açıyor ve pc nin C dizininin altında zec klasörünün altına yerleştirdiği bir kaç exe dosyasını çalıştırıyor ve milyonlarca gelen giden kuralı oluşturuyor.


Ve ister istemez Windows bu kadar kayıt ile başa çıkamadığı için yavaşlıyor.

Gelen ve giden kurallarından bu kayıtları silmelisiniz. Ayrıca bir harici firewall programı ile zec dosyası altındaki exe'lerin internete bağlanmasını engelleyin. Görev yöneticisi ile sonlandırıp zec altındaki dosyaların hepsini silin.Siz bir taraftan görevi sonlandırdıkca onlar tekrar tekrar çalışmaya başlayabilir. Bu konuda bir bat dosyası yazarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


TASKKILL /PID 1234

taskkill/im programin-adlari.exe /F

rd /s /q c:\\zec


rd komutu remove directory(klasörü sil) komutudur.


Güvenlik duvarındaki bulunan WePrint kayıtlarını tek tek silmeye uğraşmak yerine aşağıdaki komutu bir txt dosyasına yapıştırın ve bat uzantısı ile kaydedin ve yönetici olarak çalıştırın.Windows görev zamanlayıcısına her saat başı bu bat dosyasını çalıştırması için bir görev tanımlayın.

netsh advfirewall firewall delete rule name="WePrint"Kolay gelsin.