İnternet Açıkken Mavi Tık Verdirmeden Whatsapp Mesajlarını Okumak

23.06.2017
• Mobil-Cihaz • Nasil-Yapilir

İnternet Açıkken Mavi Tık Verdirmeden Whatsapp Mesajlarını Okumak

WhatsApp akıllı telefonlar için ücretsiz bir mesajlaşma programı olarak hepimizin hayatına gireli yıllar oldu. WhatsApp mesaj, görüntü, ses veya video göndermek için İnternet'i kullanır. Bununla birlikte, sunulan hizmet metin mesajlaşma servislerine çok benzer, çünkü WhatsApp mesajları göndermek için İnternet'i kullandığından, WhatsApp'ı kullanma maliyeti, sms kullanma maliyetlerinden önemli ölçüde daha düşüktür. Grup sohbeti, sesli mesajlar ve konum paylaşımı gibi özelliklerden dolayı artık herkes için vazgeçilmez hale gelmiştir.

Malumdur ki WhatsApp' ta mesaj gönderildiğinde gönderinin telefonunda önce tek gri tık , mesaj karşı tarafa ulaştığında ancak okunmadığında iki gri tık görünür. Eğer mesajı alan mesaj içeriğini okursa bu kez gönderinin telefonunda iki mavi tık belirir. Bazen mesajı alan olarak sizler internet açıkken hem mesajları okumak hem de mavi tık verdirmemek isteyebilirsiniz. Bunu ayarlardan kolaylıkla yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki yönergeyi takip etmek.

Sohbetler>Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Okundu Bilgisi tikini kaldırın.
1-Sohbetler sekmesinde iken sağ yukarıda bulunan üç nokta simgesine ardından Ayarlara tıklayınız.


2- Daha sonra açılan listeden Hesap düğmesine ve ardından açılan menüden Gizlilik Düğmesine tıklayınız.3- Son olarak Mesajlama başlığı altında bulunan Okundu Bilgisi'de bulunan tiki kaldırın.

Böylece karşı taraf sizin mesajları okuyup okumadığınızı artık göremeyecektir.

Ancak bunu yaptığınız takdirde artık sizde diğerlerinin okuma bilgisinden mahrum kalacağınızı unutmayınız.

Kolay gelsin...