MsMpEng (Windows Defender) Kapatma (Windows 10 )

11.12.2018
• Nasil-Yapilir • Bilgisayar

MsMpEng (Windows Defender) Kapatma (Windows 10 )

Eğer Windows Defender çok fazla CPU harcıyorsa veya PC her uyandıktan sonra wifi simgesinde sarı ünlem işareti çıkıyor ise bu yöntem ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınızda bilgisayarınızı virüs ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruyabilen Windows Defender programınızı kapatmak üzere olduğunu unutmayın.
Lütfen dikkatli bir şekilde devam edin.

1) Klavyenizde, Windows logo tuşuna ve R'ye aynı anda basın, ardından gpedit.msc kopyalayıp yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

2) Bilgisayar Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Windows Bileşenleri öğesini bulup çift tıklayın.


3) Windows Defender Antivirus (Windows Defender) 'ı bulup çift tıklatın. Ardından Windows Defender Antivirus'ı kapat üzerine çift tıklayın.4) Devre Dışı seçeneğini seçin ve Uygula ve ardından Tamam'a tıklayın.


5) Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bilgisayarınızın şimdi normal çalışıp çalışmadığını görün.Bunu yaptıktan sonra şu işlemi de yapınız:


  • Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması > Ayarları yönet (veya Windows 10'un önceki sürümlerinde Virüs ve tehdit koruması ayarları ) seçeneğini belirleyin.
  • Gerçek zamanlı koruma'yı Kapalı konumuna getirin. Zamanlanmış taramaların çalışmaya devam edeceğini unutmayın. Ancak indirilen veya yüklenen dosyalar taranmaz.